19 травня - День пам'яті жертв політичних репресій

19.05.2024 08:05:35

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.

Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Нині, цей день набуває нового значення. Ціною багатьох життів Україна відстоює свободу. Бореться, щоб сталінські методи великого терору не були інструментом політики у XXI столітті.

Не забуваймо трагічні сторінки нашої історії і сьогодення. Вічна пам'ять...