Арт-проєкт «Голоси Енеєвих нащадків»: івент-виставка одного музейного предмета

01.02.2023 09:02:14

2023 рік – це ювілейний рік «Енеїди». Їй 225 років! 1798 р. без відома Івана Котляревського перші три частини поеми були видані піратським способом у Санкт-Петербурзі. Книга викликала вибуховий інтерес читацької публіки – вона говорила щось досі нечуване: «Україна є! Українці є!»Арт-проєкт «Голоси Енеєвих нащадків», котрий втілюватиме літературно-меморіальний музей І. Котляревського упродовж року, покликаний привернути увагу до унікального українського твору, що увібрав у себе рафіновані ознаки «нашого духу і мислі».

Відкриваємо нову сторінку нашого проєкту івент-виставкою одного музейного предмета. Лютнева подія: портрет І. П. Котляревського роботи Віктора Брикульця (папір, вугілля. 2010 р.) Віктор Михайлович Брикулець (1924-2022) – видатний український живописець, графік, лауреат Всеукраїнської премії імені Опанаса Сластьона, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, почесний громадянин м. Миргорода. Створив понад 6 тисяч полотен. Він єдиний в Україні художник, що має п’ять нагород від Меморіального фонду Карла Фаберже. Портрет Карла Фаберже його роботи став емблемою фірми та візитівкою Меморіального фонду.

На нашу думку, у психологічно виразному портреті І. Котляревського майстер зумів тонко відтінити високий розум, м’яку вдачу, шляхетність великого українського поета і громадянина.Роботу митця ви можете бачити у літературній частині музею І. Котляревського за адресою: Першотравневий проспект, 18 щоденно з 9.00 до 17.00 год.