Зачекайте
йде завантаження
Полтава приєднується до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Полтава приєднується до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

25.11.2021 08:11:00

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основними завданнями акції є:

· привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

· активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

· проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

· 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

· 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

· 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством

· 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

· 5 грудня – Міжнародний день волонтера

· 6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі

· 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

· 10 грудня – Міжнародний день прав людини

Сьогодні Полтава активно розвивається в напрямку запобігання та протидії домашньому насильству.

За результатами проведеного конкурсного відбору місто Полтава відібрано для участі у проєкті «Міста, вільні від домашнього насильства» у якості одного із 15 міст партнерів в усій Україні.

Протягом 2021 року в Департаменті культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради зафіксовано 121 повідомлення щодо домашнього насильства, по кожному з цих випадків проведена відповідна робота. Особі, що постраждала від насильства роз'яснюються її права та коло дій, надається необхідна допомога. Такий підхід дає можливість надати комплексну допомогу та підтримку, якнайшвидше вирішити першочергові проблемні питання.

Однією з важливих складових захисту та підтримки постраждалих від домашнього насильства осіб є створення спеціалізованих закладів підтримки.

В Полтаві створено Притулок для жінок, який функціонує при Благодійній організації «Світло надії», а також Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі з функціонуванням «Кризової кімнати».

Цього року за направленням до Притулку влаштовано 9 жінок та 10 дітей, які протягом трьох місяців перебування у Притулку забезпечені місцем безпечного перебування. Поряд з цим вони отримують комплексну допомогу: ряд психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг.

В останні роки є позитивні зрушення та зміни в свідомості людей з приводу проблеми насильства: громадяни стали більше довіряти громадським організаціям, діти проінформовані, куди вони можуть звернутись з проблемою порушення їхніх прав, діють телефони довіри, куди за допомогою може звернутись кожен, кому вона необхідна.

Щороку Полтава активно приєднується до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Цього року відповідно до затвердженого Загальноміського плану заходів та з метою привернення уваги населення до проблеми домашнього насильства заплановано ряд тематичних лекцій, бесід, зустрічей.

Тож ми запрошуємо долучитися до проведення Всеукраїнської акції всіх небайдужих і взяти участь в загальноміських заходах.

З повною редакцією Загальноміського плану заходів в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» можна ознайомитися тут.