22.05.2025 10:05:16
Днями т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут, секретар міської ради Катерина Ямщикова разом з радницею міського голови з питань безбар’єрності Іриною Твердохліб, начальником Управління житлово-комунального господарства Тарасом Панасенком, радником міського голови з питань архітектури та містобудування Тарасом Руденком, головною архітекторкою області Іриною Особік і представницею Центрального правління "Українське товариство сліпих" Мариною Бабець оглянули першу чергу безбар'єрного маршруту "Шлях ветерана".
"Безбар’єрність - це не лише про фізичні умови, а й про створення рівних можливостей та гідного ставлення до кожного мешканця громади. Разом створюємо місто зручне для всіх", - наголосила Катерина Ямщикова.
Також обговорили можливості відновлення наземного пішохідного переходу над підземним: від зупинки "Корпусний сад" до будівлі міської ради.
Перша черга проєкту "Шлях ветерана" охоплює гілку від основного кільцевого маршруту, що даватиме можливість безперешкодно дістатись від центральних зупинок громадського транспорту та ключових будівель: будинок зв’язку, міська рада, Ветеранський центр, житлові будівлі, спортивний комплекс, протезний завод.
Довжина маршруту складає 1650 метрів. Він передбачає:
- облаштування зупинок громадського транспорту з урахуванням потреб маломобільних груп населення;
- перенесення та модернізацію пішохідних переходів;
- заміну тротуарів та усунення фізичних бар’єрів;
- встановлення тактильних покажчиків.
Безбар'єрний маршрут ветерана - частина ветеранської політики, яка забезпечує рівні можливості для всіх мешканців.
Нагадаємо, для реалізації флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій “Рух без бар’єрів”, обрали 15 міст-пілотів: Київ, Буча, Львів, Дніпро, Одеса, Житомир, Полтава, Рівне, Кропивницький, Вінниця, Славутич, Тернопіль, Чернівці, Калуш та селище Опішня. Проєкт втілюють за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Виконавчим партнером ініціативи виступає громадська організація "Безбар'єрність".