Зачекайте
йде завантаження
Обережно, амброзія полинолиста!

Обережно, амброзія полинолиста!

22.06.2020 09:06:00

Фото з мережі Інтернет

Друга половина літа і початок осені – пора цвітіння амброзії, пилок якої найсильніший алерген для людей. В період квітування рослини серед населення виникає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі з повітрям потрапивши в органи дихання людей, в очі, ніс, бронхи викликає погіршення стану здоров'я, у найбільш чутливих виникають приступи астми. Заходи боротьби відомі всім – обстеження і визначення місць локалізації небезпечної рослини, знищення шляхом виривання з корінням або скошування до періоду квітування. За останні роки поширення амброзії не тільки у нашому місті, а і в Україні в цілому – справжнє лихо.

Цьогоріч продовжується системна робота по зменшенню осередків розповсюдження амброзії на території Полтави, яка започаткована у 2019 році – коли експерементальним методом працівники КП «Декоративні культури» ПМР знищували бур'ян препаратом на основі мінералу бішофіту, що дало відчутні позитивні результати. Для аналізу ситуації на майбутнє складено мапу місць застосування розчину.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста нагадує мешканцям міста Полтава, керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності про вимогу обов'язковості косіння трави при досягненні трав'яним покровом висоти 15 сантиметрів, прибирання скошеної трави протягом доби, зокрема недопущення розповсюдження амброзії полинолистої, що передбачається вимогами Правил благоустрою міста Полтава.

Нагадуємо членам територіальної громади, власникам та користувачам земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність, що настає за порушення вимог фітосанітарного законодавства та сфери благоустрою.

Посадові особи і громадяни, які не дотримуються вимог Правил благоустрою міста Полтава можуть отримати штраф згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні порушення в Україні в розмірі від 340 до 1700 гривень.

Виконавчий комітет Полтавської міської ради закликає всіх небайдужих до свого здоров'я і здоров'я оточуючих та стану довкілля міста, в якому ми живемо, до спільної роботи по знищенню амброзії.

Там, де росте амброзія, немає місця байдужості!!!