Зачекайте
йде завантаження
Інформація щодо впровадження електронного рецепту на інсулін

Інформація щодо впровадження електронного рецепту на інсулін

29.07.2021 16:07:00

Цукровий діабет - розповсюджене захворювання ендокринної системи, яке викликане порушенням синтезу інсуліну та підвищенням цукру у крові.

Винахід інсуліну безумовно став найважливішою подією в історії лікування цукрового діабету: це перше терапевтичне рішення, з яким лікарі змогли подовжити життя пацієнтів.

Цукровий діабет — це виклик, але не вирок. Завдяки розвитку медицини впродовж останнього століття вчені довели, що з цим хронічним захворюванням можна жити повноцінним, активним і щасливим життям.

У Полтаві понад 11 з половиною тисяч людей хворіють на цукровий діабет. 2500 осіб отримують препарати інсуліну, з них 107 дітей. Полтавці, які проходять інсулінотерапію, отримують ліки безоплатно. Для цього в 2021 році з міського бюджету Полтави спрямували понад 5 мільйонів 400 тисяч гривень. Ще понад 15 млн. гривень маємо субвенції з державного бюджету. На сьогоднішній день використано близько 12 млн.

Зрозуміло, що головним чинником збереження здоров'я та життя хворих на діабет - є можливість постійного та безперервного отримання препаратів інсуліну, які призначив лікар-ендокринолог.

З 1 жовтня 2021року заплановано розпочати відшкодування вартості препарату через Національну службу здоров'я України (НСЗУ). На інсулін буде запроваджено електронний рецепт — такий, який діє зараз у програмі «Доступні ліки». Рецепти виписуватимуть ендокринологи, а також сімейні лікарі. Пацієнти отримуватимуть препарати за цим рецептом в аптеках, які укладуть договір із НСЗУ. Ця служба відшкодовуватиме аптекам кошти за відпущені рецепти.

Таким чином, у 2021 році хворі на цукровий діабет пацієнти Полтавської територіальної громади 100% забезпечені препаратами інсуліну.