У Полтаві презентували ескізні проекти вулиці Лазурної

13.03.2019 12:03:00

У рамках Плану сталої мобільності міста Полтава, за консультування компанії «Dornier Consulting», розробляється концепція магістралі по вулиці Лазурній. 12 березня відбулася презентація ескізних проектів цієї ділянки.

12 березня до уваги представників міської влади та громадськості дві групи полтавських архітекторів під керівництвом Марини Дронь та Володимира Гузіка презентували свої варіанти ескізних проектів для майбутньої вулиці Лазурної.

Архітектори зазначають: робота над зазначеними ескізами тривала від початку грудня 2018 року. Відповідно до технічного завдання, яким керувалися автори концепцій, магістраль вулиці Лазурна має поєднати з центральною частиною міста мікрорайони, на території яких у майбутньому може проживати до 24 000 мешканців. Окрім того, ця магістраль має стати альтернативним маршрутом для вже існуючих.

На важливості реалізації концепції магістралі вулиці Лазурної наголошує депутат міської ради Андрій Матковський. Він зауважує – її будівництво дозволить вирішити ряд нагальних питань щодо інфраструктурних рішень:

– Міська рада буде відстоювати цей масштабний проект, адже він змінить транспортну інфраструктуру, сприятиме розвитку нашого міста, тому що об’єднає ті райони Полтави, де сьогодні немає транспортного сполучення. З’явиться можливість там запустити тролейбуси і тим самим вирішити проблему для сотень людей.

Зазначений захід проходив в рамках реалізації Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030». Фахівці проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» зазначають: одна з основних засад інтегрованого розвитку – уникати розширення меж міста та натомість ущільнювати забудову, максимально використовуючи наявні вільні ділянки. Поділяє цю думку й депутат міської ради Едуард Волков:

– Якщо виникла ідея забудови, то давайте зробимо все за сучасними стандартами. Основний акцент має бути на забезпеченні зручностей для полтавців. Тобто, ущільнена забудова не як самоціль, а як передумова комфорту мешканців. Проектанти й будівельники повинні врахувати логіку розміщення об’єктів соціальної інфраструктури, щоб люди, наприклад, не їздили через усю Полтаву в пошуках місць відпочинку.

Архітектор одного із презентованих ескізів Марина Дронь зауважила, що при розробці ініціативи враховувалися потреби усіх категорій населення :

– Безумовно, при розробці проекту, в центрі уваги перебувають потреби пішоходів, велосипедистів та людей з обмеженою мобільністю. Насамперед, їхня безпека і комфорт.

Робота над розробкою концепції магістралі вулиці Лазурної продовжуватиметься і надалі. Фахівці говорять: до ініціативи підходять відповідально, адже успіх її реалізації є важливим не лише для Полтави, а й для всіх міст України, оскільки вони зможуть використовувати напрацьований механізм і вдосконалювати міські простори за менших витрат часу та ресурсів.