Зачекайте
йде завантаження
У міській раді зустрілися представники нафтотрейдерів та «Авто Євро Сили»

У міській раді зустрілися представники нафтотрейдерів та «Авто Євро Сили»

12.10.2018 08:10:00

Секретар міської ради Олександр Шамота 11 жовтня ініціював та провів зустріч з жовтня представниками ГО "Авто Євро Сили" та нафтотрейдерів, що діють на території міста та області, зокрема, ПП Компанія «Надєжда», Татнефть АЗС Україна, Автотранс, АВІАС Укрнафта та ін.

Зазначена зустріч відбулася після страйку автовласників "Бойкот ціні на пальне", який проходив у низці міст України, зокрема і в Полтаві. Головною вимогою водіїв було зниження вартості пального до рівня весни 2018 року.

На цьому зібранні секретар міської ради Олександр Шамота зауважив, що зараз вкрай необхідно почути один одного і знайти спільне рішення проблеми:

– Автовласники і перевізники провели акцію, протестуючи проти підвищення цін на пальне, але тим самим створивши незручності для мешканців. Не дивлячись на те, що міська влада не має впливу на ціноутворення в цій сфері, міськвиконком не може залишиться осторонь і пропонуємо обговорити всі питання та знайти можливі відповіді.

Представники компаній нафтотрейдерів поінформували присутніх про механізм формування ціни на пальне та фактори, які впливають на його вартість. Так, директор компанії Автотранс Олександр Какаров зазначив:

– Зважаючи на те, що великий відсоток нафтопродуктів в Україну імпортується, ціна на них прив'язана до курсу валют. Акциз на нафтопродукти також вираховується не в національній валюті, що істотно впливає на підвищення ціни на пальне., - підкреслив Олександр Какаров.

Вирішення питання обрахування акцизу в гривні - компетенція Верховної Ради України. Секретар міської ради Олександр Шамота та перший заступник міського голови Андрій Лямін запропонували представникам ГО «Авто Євро Сили» підготувати відповідне звернення до депутатів міської ради, щоб ті у свою чергу звернулися у Верховну Раду України із пропозицією внести зміни до діючого законодавства.

На наступному тижні звернення автовласників мають розглянути на депутатських комісіях та пленарному засіданні міської ради.