20 юнаків та дівчат пройшли навчання для проведення просвітницької роботи серед молоді

09.11.2018 08:11:00

У рамках Міського плану заходів з питань протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, заплановано багато заходів профілактичного змісту. Один з них – проведення тренінгових занять для учнівської та студентської молоді за методикою «рівний-рівному» щодо здорового способу життя.

8 листопада у приміщенні міськвиконкому відбулося вручення сертифікатів волонтерам-інструкторам, які пройшли навчання для проведення просвітницької роботи серед молоді.

В урочистій атмосфері ще вчора слухачам, а сьогодні уже тренерам, вручили сертифікати заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, депутат Полтаської міської ради Олександр Кудацький та тренер, керівник напрямку політики та комунікації БО «Світло надії» Сергій Жук.

– У підлітків рівень довіри до ровесника завжди більший, ніж до дорослого, – зазначила заступник міського голови Людмила Бойченко. – Тож ми маємо надію, що наші волонтери-інструктори будуть активно працювати зі своїми ровесниками, налаштовуючи їх на позитивні зміни у власному житті, на розуміння важливості збереження свого здоров'я, допоможуть сформувати у них навички ведення здорового способу життя, що сприятиме їх вмінню протистояти «наркотичному світові» і жити без наркотиків.

Саме тренінгове заняття відбулося 1 листопада. Так, під час навчання волонтери розвивали свої навички комунікації, вчилися розуміти співрозмовника, правильно подавати інформацію, з'ясовували, як впливають на людину, сім'ю та суспільство психоактивні речовини, отримували відомості про наркотичні речовини, як фактор ризику здоров'я, вчилися формувати бачення власних пріоритетних цінностей, необхідних для повноцінного життя. Всі отриманні знання та навички волонтери будуть використовувати для просвітницької роботи серед своїх ровесників.

Фахівці зазначають, що профілактична робота, яка ведеться на належному рівні, знижує на 40 % гостроту проблеми наркоманії. Тож така робота сьогодні вкрай необхідна. Депутат Полтавської міської ради Олександр Кудацький зазначив, що дуже важливо показати молоді, що є чимало альтернатив наркотичним засобам та психотропним речовинам:

– Необхідно залучати юнаків та дівчат до занять спортом, мистецтвом, знаходити альтернативу пагубним звичкам. І саме ви, волонтери, своїм прикладом зможете досягти неабияких результатів.

Загалом, тренінг за методикою «рівний-рівному» щодо здорового способу життя пройшли 20 учасників «Школи волонтерів», що діє при Полтавському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.