У Полтаві з громадськістю обговорили наміри підняти тарифи на проїзд у пасажирському транспорті

10.01.2019 17:01:00

У Полтаві відбулися громадські слухання регуляторних актів, відповідно до яких запропоновано підвищити віртість проїзду в пасажирському транспорті: від 2 до 3 гривень у тролейбусі та від 4 до 5 гривень – в автобусі.

10 січня у приміщенні виконавчого комітету Полтавської міської ради відбулися громадські слухання проектів рішень міськвиконкому – регуляторних актів «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом» та «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м.Полтава».

Участь в обговоренні цього суспільно важливого питання взяли секретар міської ради Олександр Шамота, представники відділу транспортних перевезень та зв’язку, управління соціального розвитку, відділу тарифної політики та моніторингу цін, депутати міськради, представники перевізників, що здійснюють свою діяльність на території міста, громадських організацій, засобів масової інформації.

Начальник відділу транспортних перевезень та зв’язку Євгеній Якуба повідомив, що нині у транспортній галузі міста провадять свою діяльність одне комунальне підприємство та 12 суб’єктів господарювання.

Комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс» – єдине підприємство, що здійснює перевезення пасажирів електричним транспортом-тролейбусом. Нині воно налічує 67 тролейбусів, які обслуговують 10 маршрутів і здійснюють перевезення пільгових категорій громадян міста, відповідно до чинного законодавства та Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота».

Перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті-автобусі здійснюють суб’єкти господарювання на 66 маршрутах, згідно з договорами про організацію перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Начальник відділу тарифної політики та моніторингу цін Людмила Ванькова повідомила, що упродовж дії сьогоднішнього тарифу ( 2 грн. в тролейбусі та 4 – в автобусі) змінилися умови виробничої діяльності та реалізації послуг пасажирського автомобільного транспорту, які не залежать від господарської діяльності перевізників, у тому числі змінилася вартість палива більш ніж на 10 %. Це є підставою для перегляду рівня тарифів.

Крім цього відбулося значне збільшення цін на автомобільні шини, акумуляторні батареї, запасні частини. Питома вага прямих витрат у собівартості послуг становить понад 80 %.

Тариф, що діє, не відповідає фактичним витратам перевізників, що призводить до дисбалансу їх фінансового становища та може спричинити погіршення технічного стану транспортних засобів і, як наслідок, вплинути на безпеку дорожнього руху, перевезення пасажирів, тощо.

На підставі звернення перевізників та наданих ними розрахунків, у зв’язку зі зміною умов виробничої діяльності та реалізації послуг, виникла необхідність перегляду тарифу на перевезення пасажирів.

Під час громадських слухань усі охочі мали змогу висловити свої думки з цього приводу та запропонувати шляхи вирішення питання тарифу на перевезення пасажирів. Під час обговорення лунали пропозиції, які стосуються не лише питання тарифу, але й транспортної галузі загалом.

Процедура громадських слухань триватиме до 20 січня включно. Усі бажаючі мають змогу подати свої пропозиції до відділу транспортних перевезень та зв’язку, а також відділу тарифної політики та моніторингу цін у письмовому вигляді, після чого усі надані пропозиції будуть розглянуті.