Зачекайте
йде завантаження
У міській раді обговорили питання пробації

У міській раді обговорили питання пробації

11.10.2018 11:10:00

Ранком 11 жовтня секретар міської ради Олександр Шамота мав робочу зустріч з представниками проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку», що виконується Агрітім Канада Консалтинг Лтд. Під час зустрічі обговорили питання провадження пробації у м. Полтаві.

Директорка Агрітім Канада Консалтинг Лтд Танія Санфорд Аммар розповіла, що спільно з Міністерством міжнародного розвитку Канади, вони реалізують близько 20 проектів в Україні. Напрямок пробації серед них на сьогодні є найбільш розвиненим:

– У напрямі пробації ми працюємо найдовше, і маємо певні напрацювання. Сьогодні ми хочемо розпочати впровадження пробації і в Полтаві. Це буде перший проект, який ми впроваджуватимемо у вашому місті, ­ розповіла Танія Санфорд Аммар. – Така модель відповідальності за скоєне, дозволяє зекономити суттєві кошти.

В інших регіонах України така практика уже реалізується. Старший менеджер проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» Катерина Новохатня розповіла, що проект співпрацює з різними Міністерствами в питаннях впровадження пробації в Україні:

– Розпочинали ми з роботи з неповнолітніми. За підтримки уряду були відкриті 12 центрів з сучасним обладнанням, був навчений персонал, як працювати з такими підлітками, залучені соціальні служби. Через ці центри пройшли 500 підлітків і лише 2% скоїли повторні злочини. Це говорить про ефективність пробації. Ці діти не просто ізольовані десь. Вони знаходяться в громаді, з ними працюють, навчають життєвим навичкам, як задовольняти свої потреби не порушуючи закон. І ми побачили дієвість цієї модель.

Секретар міської ради Олександр Шамота зауважив, що зазначений напрям роботи є важливим для міської влади:

– Питання пробації абсолютно правильне. Але, нам потрібно займатися рішеннями, які б взагалі не доводили до порушення закону та подальшої відповідальності за правопорушення. Тому для нас дуже важливе питання профілактики запобігання злочинам, особливо, серед молоді.

Нині у Полтаві діє «Центр пробації», який займається не лише профілактикою правопорушень, але й контролем засуджених, які відбувають покарання без позбавлення волі. Директор Центру Олександр Дем’яненко зазначив, що завдяки проекту, можливості провадження пробації розширюються.

– Представників нашого центру запрошують на інформаційні заходи в школи, професійно-технічні училища. Спільно з поліцією ми проводимо профілактичні бесіди та лекції, – зазначив Олександр Дем’яненко.

Аби привернути увагу суспільства до цього питання, сьогодні о 16:30, у приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбудеться Національна фотовиставка «Пробація. Можливості для змін».

На відкритті фотовиставки будуть презентовані фото- та відеоматеріали та зворушливі історії життя людей, які опинилися у конфлікті з законом і отримали другий шанс на пробації, залишившись на волі, аби були ізольованими у місця несвободи. Такі історії демонструють, що, попри все, людині варто давати шанс на виправлення та можливість залишитися у своїй громаді.