Зачекайте
йде завантаження
Створення комфортних умов для лікування та реабілітації полтавців – одне з першочергових завдань міської влади

Створення комфортних умов для лікування та реабілітації полтавців – одне з першочергових завдань міської влади

12.08.2019 13:08:00

Створення належних умов для лікування та реабілітації пацієнтів, закупівля сучасного обладнання, вдосконалена програма розвитку комунальних медичних закладів: ті пріоритетні завдання, які сьогодні ставить перед собою міська влада. Тому, аби детальніше дізнатися про основні потреби у закладах та поспілкуватися з адміністрацією відбувся робочий об'їзд.

Ранком 9 серпня відбувся об'їзд медичних комунальних підприємств міста. Участь у рейді взяли перший заступник міського голови Ігор Федій, заступник міського голови з питань гуманітарної сфери Світлана Нестуля, депутати міської ради Олександр Кудацький та Олег Бєлоножко, радник в.о. міністра охорони здоров'я Вікторія Лоза.

Першочергово члени об'їзду оглянули заклад «Перша міська клінічна лікарня». Тут наразі ведеться реконструкція другого поверху під неврологічне відділення. Проектно-кошторисною документацією на об'єкт передбачено проведення реконструкції внутрішніх приміщень будівлі. Вартість об'єкта – 10 009, 499 тисяч гривень. Як зазначили підрядники, всі роботи йдуть згідно із затвердженим графіком, а запланований термін введення об'єкту в експлуатацію – вересень поточного року.

Також у закладі проводиться реконструкція переходу до терапевтичного корпусу (з добудовою приставної шахти підйомника).

Серед закладів, які оглянули представники міської влади та депутатського корпусу, амбулаторія сімейної медицини №3 КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Полтава», що у селі Івонченці. Члени рейду пересвідчились, що реконструкція закладу йде згідно з графіком. Попередньо заплановане введення будівлі в експлуатацію у грудні поточного року.

Більш детально під час об'їзду оглянули Комунальне підприємство «Дитяча міська клінічна лікарня». Наразі тут триває реконструкція відділення передчасно народжених та патології новонароджених. Кошторисна вартість складає 21 005, 344 тисяч гривень. А також реконструкція офтальмологічного відділення, кошторисна вартість якого – 17 049, 664 тисяч гривень. Обидва об'єкти заплановано ввести в експлуатацію у грудні 2020 року.

Проте, члени рейду оглянули й інші відділення закладу. Зокрема, звернули свою увагу на онкогематологічне та хірургічне відділення. Щодо останнього, то воно потребує негайного капітального ремонту: не енергоефективні застарілі дерев'яні вікна, відсутні належні санітарні умови та застаріле обладнання. Все це призводить до того, що пацієнти змушені шукати більш зручніші умови для лікування та реабілітації в інших містах.

Голова профільної депутатської комісії Олександр Кудацький зазначив:

- У медичній сфері, як і в усіх інших, важливий продуманий підхід до вирішення проблем. Маємо спочатку чітко визначити пріоритети розвитку, основні напрямки, врахувати всі успіхи й недоліки, а вже тоді діяти.

Заступник міського голови Світлана Нестуля наголосила:

- На цю посаду я прийшла минулого тижня. І одним із своїх першочергових завдань вважаю проведення системної й об'єктивної ревізії медичних закладів. Ми повинні розуміти реальну ситуацію в сфері, щоб усунути всі перешкоди, які заважають надавати полтавцям якісну допомогу.