Зачекайте
йде завантаження
«Бюджет участі-2019»: у Полтаві обговорюють перспективні плани розвитку територій міста

«Бюджет участі-2019»: у Полтаві обговорюють перспективні плани розвитку територій міста

12.07.2018 09:07:00

У Полтаві розпочались традиційні зустрічі координаторів реалізації проекту «Бюджет участі» та мешканців мікрорайонів міста. 11 липня така зустріч відбулась у Київській районній у місті Полтава раді. У ній взяли участь депутати райраради, голови ОСББ та кооперативів, громадські активісти та усі небайдужі мешканці.

Під час наради обговорили перспективні плани розвитку даної території міста у 2019 році в рамках реалізації міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування».

Секретар міської ради Оксана Деркач наголосила на тому, що проект є популярним серед полтавців. Люди охоче долучаються до нього і щороку кількість креативних та цікавих ідей зростає. Саме через це було збільшено фінансування малих та великих проектів з 1 мільйону до 1 мільйону 400 тисяч гривень та з 300 тисяч до 500 тисяч гривень відповідно:

– Бюджет участі – це прекрасна можливість взяти активну участь у розвитку свого міста. Якщо, певна річ, є бажання. І приємно, що воно є. Мешканці Полтави активно долучаються до покращення своїх мікрорайонів, адже розуміють, що привітність та затишність Полтави залежить від кожного з нас. Завдяки реалізації їхніх ідей ми маємо місця для відпочинку та прогулянок, які вже стали улюбленими серед містян, коворкінг-центри, велопарковки та багато іншого.

Більшість полтавців вже добре обізнані з питань, які стосуються подачі проектів. На зустрічі фахівець Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк нагадав присутнім можливі теми проектів та основні вимоги до подачі своїх пропозицій.

Доки одні полтавці тільки працюють над своїми ідеями, інші вже на власному досвіді пересвідчилися, що реалізація проектів в рамках «Бюджету участі» приносить неабияку користь у тому числі і здоров’ю полтавців. У 2017 році серед великих проектів-переможців і проект щодо оснащення лікувально-профілактичних закладів комп’ютерною технікою, на що закладено 1 мільйон гривень.

Завдяки реалізації ініціативи, у центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 полтавці тепер вже забули, що таке «черга», тут можна без зайвих клопотів укласти декларацію із сімейним лікарем. Під час спілкування із секретарем міської ради Оксаною Деркач, медичні працівники одноголосно зауважили, що без оснащення робота була б неможливою.

– За відсутності комп’ютерної техніки лікар просто не має змоги укласти декларацію з пацієнтом, – наголосив сімейний лікар ЦПМСД №1 Віталій Мрочко. – Але ж як тоді працювати в умовах нових реформ? – Фактично – це було б неможливо. Особисто зі мною уклали декларації 900 полтавців.

У подальшому, завдяки наявності обладнання, можна без труднощів та оперативно відреагувати та впровадження МОЗ щодо електронних рецептів, електронної реєстратури та електронної картки.

Довідково:

Запропонувати свій проект щодо покращення благоустрою громадського простору, проведення фестивалів та конкурсів або ж вирішення соціально-значущих питань можна до 31 липня.

Заявку необхідно подати в КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, каб. 10) або ж надіслати на електронну адресу: poltava.proekt@ukr.net