У Полтаві працюватиме Національна фотовиставка «Пробація. Можливості для змін»

11.10.2018 17:10:00

У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулась прес-конференція з нагоди відкриття Національної фотовиставки «Пробація. Можливості для змін». Прес-конференцію провели секретар міської ради Олександр Шамота, регіональний директор Агрітім Канада в Україні Танія Санфорд Аммар та директор Державної Установи «Центр пробації» Олег Янчук.

– Пробація – це відповідальність особи за скоєний злочин без позбавлення волі. Ми знаємо, що не кожен, кого суд визнав винним, становить небезпеку для суспільства. Світовий досвід переконливо доводить: виправні колонії, попри свою назву, часто не виправляють людину, а лише більше скалічують. Система пробації передбачає роботу з особами, які скоїли злочин, без ізоляції їх від суспільства – надання їм соціальної і психологічної підтримки та допомоги, і, звісно, нагляд і контроль за особою під час перебування на пробації, – розповіла Танія Санфорд Аммар.

На виставці презентовані фотографії та зворушливі історії життя людей, які опинилися у конфлікті із законом і отримали другий шанс на пробації, залишившись на волі. Серед них – історія жінки Зої, яка перебувала на пробації у Полтавській області та змогла змінити своє життя на краще.

– Міська влада повинна підтримувати такі проекти, – наголосив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. – Це другий шанс для усіх, хто опинився у конфлікті з законом, можливість показати цим людям, що життя може бути інакшим. Пробація – це зменшення ризиків, що людина знову скоїть злочин. Окрім того, пробація – це безпека. Безпека усього міста, безпека його мешканців, адже позитивний досвід сприятиме зменшенню злочинності.

Дана фотовиставка уже відбулась у містах Луцьк та Дніпро. У Полтаві фотовиставка буде відкрита для усіх охочих з 12 по 24 жовтня в приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського. Вхід – безкоштовний.

Фотопроект розроблено командою проектного офісу Міністерства юстиції України за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та компанії Агрітім Канада Консалтинг в рамках канадського проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку».

Відеоматеріал можна переглянути тут.