У Полтаві презентували проект енергоефективності, який допоможе заощадити мільйони із міського бюджету

09.09.2019 12:09:00

5 вересня у Полтавському університеті економіки та торгівлі пройшов своєрідна школа енергоменеджерів. Директорів закладів загальної середньої освіти, дитячих садків, бібліотек та інших міських комунальних закладів навчали навикам енергоефективності та енергоаудиту. Організатори заходу – Полтавська міська рада, КО «Інститут розвитку міста», а також представники проекту ПРООН.

– Сьогодні задача Полтави – бути енергоефективним містом. Адже на опалення комунальних закладів ми тратимо кошти із бюджету. Представники проекту ПРООН начали директорів наших закладів бути ефективними менеджерами директори шкіл. Сьогодні ми маємо думати про те, щоб школи були не лише енергоефективними, але й безпечними, – зауважив директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко.

Він додав: головна мета проведення енергоменеджменту комунальних закладів у Полтаві – це залучення інвестицій для покращення енергоефективності.

Так, у 2020-му місто спробує реалізовувати проект поки що у двох закладах – одній школі та одному дитячому садку. А вже далі Полтава зможе розраховувати на кредитні кошти на 20-30 років від ЄБРР, Інвестиційного європейського банку чи інших фінансових установ. За ці гроші можна буде зробити комунальні заклади енергоефективними і, відповідно, зекономити бюджетні кошти.

Експерти ПРООН провели енергоаудит школи №37 та ясел-садка №34 «Журавлик». Саме вони стануть першими закладами, де місто спробує комплексно реалізувати заходи із енергоефективності.

Реалізація таких проектів у масштабах міста повинна сприяти серйозній економії бюджетних коштів.

– Енергозбереження та енергоефективність – за ними майбутнє. Сьогодні ми отримали розрахунки за пілотним проектом на базі одного дошкільного закладу та середньої школи. Вони показали, як нам, як міській владі, рухатися далі у питанні економії бюджетних коштів. Це дуже велика праця багатьох людей, результатом якої є та «дорожня карта», яка допоможе місту заощадити не одну тисячу, сотню тисяч та мільйонів бюджетних коштів, – розповів депутат міської ради Олег Бєлоножко.

Заступник міського голови з економічних питань Тетяна Юрченко підсумувала:

– Ми отримали чудовий шанс поставити проблему енергоефективності на системну основу, використати по-справжньому господарський підхід до всіх її складових. Маємо розуміти, що енергоефективність – це й економія газу, й заміна лампочок, і вентиляція, і встановлення сучасного обладнання, і ще багато вкрай необхідних речей. Для чого все це потрібно? Не тільки для економії коштів. У кінцевому результаті це потрібно для того, щоб належним чином дбати про здоров’я дітей - наше майбутнє.

Під час занять школи енергоменеджменту експерти ПРООН детально розповіли керівникам закладів про енергомоніторинг, енергоаудит та енергосервіс, які у результаті дадуть модернізацію будівель бюджетної сфери.