Містобудівники розглянули проект планування ділянки колишнього заводу «Знамено»

14.06.2018 09:06:00

13 червня відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради, яке провів начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Микола Шевельов.

Цього разу члени архітектурно-містобудівної ради розглянули проект детального плану території обмеженої вулицями Європейською, Автобазівською та проїздом. Начальник управління містобудування та архітектури Микола Шевельов зазначив, що ця ділянка – досить актуальна нині в питанні розробки містобудівної документації:

- Це ділянка, на якій були розміщені виробничі потужності колишнього заводу «Знамено». Наразі уже основної будівлі немає, тому існує необхідність планування забудови даного кварталу.

Проект детального плану територій обмеженої вулицями Європейською, Автобазівською та проїздом представив директор компанії «ТАМ Урбаністика» Дмитро Вадімов. Він зазначив, що темою запропонованого детального плану є ревіталізація промислових територій:

- Ревіталізація територій – світовий тренд. Це процес відтворення, пожвавлення і відновлення міського простору. Є досвід, коли території, де були ядерні реактори перетворюються у парки. У Полтаві є своєрідні «ржаві пояси», тобто залишки індустріальної території зі своїми площами, які можна і необхідно відновлювати, давати їм друге життя.

Серед таких територій – і об’єкт проектування. Головний архітектор міста зазначив, що територія заводу «Знамено» потребувала часткової зміни цільового призначення, що і було зроблено. Раніше це була промислова територія, нині – громадського призначення.

Так, відповідно до запропонованого проекту детального плану території на зазначеній площі заплановано зведення адміністративно-житлового комплексу.

- Нами розроблений ескізний проект розміщення 9-10 поверхової секційної будівлі. Ним передбачено розміщення житла зі змішаною функцією – тут будуть і офіси і приміщення для торгівельної діяльності. Кількість квартир – 253, орієнтовна кількість жителів – 530, - розповів під час доповіді Дмитро Вадімов.

Члени архітектурної ради під час обговорення зауважили: представлений проект – доволі відносний і потребує значного доопрацювання. Тож питання зведення будинку запропонованого зразка на місті колишнього заводу «Знамено» залишається відкритим та буде обговорюватися в процесі подальшої роботи.