Зачекайте
йде завантаження
Із засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Із засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

23.06.2020 14:06:00

Сьогодні, 23 червня, відбулося чергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке провів заступник міського голови Іван Сватенко.

На порядку денному розглянули ряд важливих для життєдіяльності міста питань. Зокрема, про стан каналізаційних колекторів на території міста Полтави, протипожежний стан житлових будинків підвищеної поверховості міста Полтави, про ситуацію з непридатними хімічними засобами захисту рослин на території м. Полтава, розгляд звернення Начальника відділу оперативного реагування, розгляд звернення Полтавського міського управління ГУ Держпродспоживслужби.

Розглянули й питання щодо роботи управління житлово-комунального господарства м. Полтава по зменшенню розповсюдження рослин, які викликають серйозні алергічні реакції у населення.

Як доповів заступник начальника УЖКГ Віталій Худолій, для зменшення розповсюдження рослин, які викликають серйозні алергічні реакції у населення, КП «Декоративні культури» проводиться робота з виконання програми «З ліквідації амброзії полинолистної на території м. Полтави у 2017-2021 рр.». З 11 червня 2020 року розпочато роботи по знищенню амброзії екологічно безпечним засобом «Амбростоп», виробником якого є ТОВ «БІШОФІТ МД». На даний час використано 7 тисяч літрів засобу «Амбростоп» на суму 131, тис. грн. на площі 17,5 тис. м 2 на вулицях м. Полтава.

Окрім іншого, члени комісії розглянули питання щодо планування підготовки закладів освіти до нового навчального року. За словами начальника управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради Юрія Матвієнка, бюджетом по галузі «Освіта» на проведення поточно-аварійних робіт та підготовки систем енергопостачання, а також підтримку безпеки життєдіяльності у закладах освіти виділено понад 10 млн грн. Першочерговим завдання є підготовка закладів освіти до опалювального сезону. Вона триває відповідно до наказу управління освіти № 33 від 30.04.2020 р. та Наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 620/378 від 10.12.2008 року. Тривають роботи з технічного обслуговування вогнегасників у закладах освіти м. Полтава.

З метою проведення заходів щодо недопущення виникнення небезпечних подій та надзвичайних ситуацій, збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу у закладах освіти проводяться щоквартальні практичні навчання з евакуації, згідно розроблено графіку.

Також Юрій Матвієнко повідомив, що у разі другої хвилі епідемії, управління освіти готове розпочати навчальний процес дистанційно.

Що стосується питання запобігання виникненню нещасних випадків на водних об’єктах під час купального сезону 2020 р., яке також було розглянуто на засіданні комісії, начальник КП «Рятувально-водолазна служба» Євген Савчук повідомив, що фахівці служби в період купального сезону здійснюють чергування у штатному режимі з 09.00 до 21.00 щоденно. Чергування здійснюють водолази та матроси, які пройшли необхідну підготовку по рятуванню людей на водних об’єктах та навчання з надання медичної допомоги. Регулярно проводяться роз’яснення серед відпочивальників в місцях масового відпочинку людей із врученням їм пам’яток з правилами поведінки на воді.

За словами Євгена Савчука, цьогоріч з відкриття сезону врятували більше 16 осіб. На жаль, є 1 потопельник. Для зменшення кількості потерпілих, постійно проводиться профілактична робота через засоби масової інформації серед населення про правила поведінки на воді. Тож, рятувальники вкотре закликають полтавців бути вкрай обачними та обережними під час перебування у місцях масового відпочинку людей.

Також на засідання міської комісії розглянули та затвердили питання щодо передачі з міського матеріального резерву засобів захисту. Відповідно до рішення, яке далі винесуть на засідання виконкому, планують передати виконавчому комітету Полтавської міської ради: маски медичні – 500 шт.; рукавички – 200 пар; антисептик спиртовий – 25 л; безконтактні термометри – 2 шт.; управлінню освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради: маски медичні – 200 шт.; безконтактні термометри – 7 шт.; рукавички – 150 пар; антисептик спиртовий – 11 л., управлінню з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської міської ради: маски медичні – 50 шт.; рукавички – 50 пар; антисептик спиртовий – 2 флакона по 0,25 л., Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління ДС НС України у Полтавській області: безконтактні термометри – 5 шт.), Київській районній у місті Полтаві раді: маски медичні – 150 шт.; рукавички – 100 пар; антисептик спиртовий – 5 л.

Крім цього, під час засідання заслухали питання щодо контролю виконання попередніх рішень міської комісії з питань ТЕБ і НС. Так, з початку року проведено 27 засідань міської комісії з питань ТЕБ і НС, 24 із яких позапланові та 3 планових. Щодо питань по COVID-19 — було проведено 23 засідання. Загалом цьогоріч розглянули понад 90 питань.