Про роботу Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом тижня

16.10.2020 15:10:00

Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді протягом тижня працює з дотриманням правил карантину.

Погіршення епідемічної ситуації в місті відбивається на психо-емоційному стані мешканців Полтави, адже викликає стурбованість та страх за здоров'я рідних, особливо дітей, які відвідують навчальні заклади. Саме з такими проблемами зверталися полтавці на телефон безкоштовної гарячої лінії психологічної підтримки. Були звернення і щодо зниження мотивації до навчання дітей, які зумовлені дистанційним навчанням. Батькам надано відповідні рекомендації, психологічну підтримку, з акцентовано увагу на важливості дотримання маскового режиму та усіх карантинних вимог.

Були і звернення батьків, діти яких перебувають на обліку у психіатра щодо погіршення психо-емоційного стану дитини. Психологи Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели відповідну роботу з рідними, надали психологічну підтримку та рекомендували звернутися до фахівців, звертаючи увагу батьків, що проблеми поведінки пов'язані із сезонним загостренням.

Нагадуємо, що безкоштовна гаряча лінія працює на час карантину з понеділка до п'ятниці з 8.30 год. до 16.00 год. (без перерви). Мобільні телефони : 050 441 9919 та 050 441 9912

В рамках Всеукраїнської акції «Урок» триває робота з родинами в яких діти не приступили до навчання.

Впродовж тижня було здійснено 2 виїзди мобільної бригади соціально-психологічної підтримки осіб, які постраждали від сімейного насильства.

Триває робота по санаторно-курортному оздоровленню для демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в районах проведення антитерористичної операції, ООС та членів їх родин. Так, видана 1 путівка члену сім'ї загиблого учасника АТО.

Фахівці із соціальної роботи Полтавського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді продовжують працювати із сім'ями, які перебувають під соціальним супроводом, з метою подолання складних життєвих обставин, а саме:

· влаштовано до дошкільного навчального закладу 1 дитину одинокої матері;

· оформлено безкоштовне харчування 1 дитини одинокої матері;

· вмотивовано та направлено до Полтавської міськрайонної філії Полтавського обласного центру зайнятості;

· надано гуманітарну допомогу одягом, дитячим одягом 3 сім'ям;

· з батьками 1 родини проводилася робота по підвищенню батьківського потенціалу;

· подано пакет документів для оформлення субсидії на комунальні послуги та соціальної виплати одинокій матері;

· оформлено свідоцтво про народження 1 дитини;

· подано пакет документів для оформлення 1 особі паспорт громадянина України у формі ID картки;

· 1 особі оформлено паспорт громадянина України у формі ID картки.

Соціальний супровід родин здійснюється за згодою родин та за умови належної співпраці з соціальними працівниками і допомагає сім'ям подолати складні життєві обставини.

Фахівці із соціальної роботи Центру надають соціальні послуги клієнтам, які не перебувають під супроводом. Так на цьому тижні :

· надано консультації 5 особам з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування щодо майнових та житлових прав.;

· відвідано 2 особи з метою складання оцінки потреб даних осіб для влаштування їх до будинку-інтернату;

· надано соціально-педагогічні послуги батькам багатодітної родини;

· оформлено державну соціальну допомогу для одинокої матері;

· оформлено особі пенсійного віку субсидію;

· оформлено 1 особі пенсію по інвалідності.

Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді нагадує, що з 19 жовтня у Полтаві заборонять відвідування закладів освіти (окрім дитсадків), закладів сфери культури, кінотеатрів, закладів розважальної діяльності, установ соціального захисту!

15 жовтня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідно до її рішення, Полтаву віднесли до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

Таке рішення означає, що з понеділка, 19 жовтня, у Полтаві заборонено:

• відвідування закладів освіти (окрім ДНЗ), закладів сфери культури, кінотеатрів, закладів розважальної діяльності, установ соціального захисту.

Водночас місту залишили:

• регулярні і нерегулярні перевезення;
  • роботу кафе, ресторанів, ТРЦ (без розважальних функцій), закладів торговельного та побутового обслуговування населення.

Також діють обмеження «помаранчевої», «жовтої» та «зеленої» зон. Заборонені:

• масові заходи за участі понад 20 осіб;
  • робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
  • планові госпіталізації в лікарнях;
  • прийом нових змін в дитячі табори;
  • відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово;
  • робота кафе, барів, ресторанів після 24-ї та до 7-ї години (дозволяється адресна доставка та на винос).

Дозволена робота спортзалів і фітнес-центрів за умови допуску не більше 1 людини на 10 м.кв.

Такі обмеження Полтава отримала через те, що упродовж останніх 14 днів у місті було виявлено понад 320 випадків зараження на 100 тис. населення. Зараз в обласному центрі хворіють майже 2 тисячі людей. Це набагато більше, ніж в інших містах і районах області разом узятих. Майже щодня в Полтаві фіксують понад 100 нових випадків.

Дотримуйтесь маскового режиму та усіх засобів безпеки передбачені умовами карантину!

Ваше життя у ваших руках!

Фото та інформація надані Полтавським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді